Yükleniyor... Lütfen Bekleyin...
 Yükleniyor... Lütfen Bekleyin...

BİZDEN HABERLER

 • Para Sayma Makinesi İle Sahteciliğe Son

  Para Sayma Makinesi İle Sahteciliğe Son

  Sahte Paralara Artık Son
   
  Para sayma makinesi nerede kullanılır?
   
              Gün içinde çok fazla para alışverişinin yapıldığı her yerde para sayma makinesi kullanılmaktadır. Bankalar, döviz büroları, marketler ve buna benzer firmaların hepsinde para sayma makineleri kullanımı son zamanlarda artmıştır. Bunun nedenleri arasında ilk olarak sahte parayı tespit etmek gösterilebilir. Dolandırıcılığın arttığı son dönemlerde artık sahte parayı da gerçeğinden ayırt etmek zorlaşmıştır. Bu nedenle birçok çalışan ve işyeri sahibi mağduriyet yaşamaktadır.
   
              Bunun önüne geçebilmek için para sayma makineleri kullanılmaktadır. Diğer bir sebebi ise banka, PTT ve devlete bağlı kurumlarda hep bir müşteri yoğunluğu yaşandığı için paraları elle saymanın zor olmasıdır. Çalışanlar çok yüksek meblağları sayarken hem vakit kaybetmektedir hem de sahte paraları ayırt etme de güçlük çekmektedir. Bu noktada para sayma makinesi işlerini kolaylaştırır. Para sayma makinesinin iki türlüsü vardır. Hem kâğıt para sayan makine hem de madeni para sayan makine vardır. Firmalar ve işyerleri ihtiyaçları doğrultusunda ikisinden birini veya ikisini de alabilmektedir.
   
   Para sayma makinesinin sağladığı avantajlar nelerdir?
   
              Para sayma makinesi sayesinde artık sahte para hemen fark edilebilmektedir. En önemli avantajı da budur. Sahte paralar aynı gerçek paralar gibi üretilip piyasaya sürülmektedir. Ve bunu insanların ayırt etmesi çok zordur. Bu noktada para sayma makinesi bu sorunu çözmektedir. Yoğun işyerlerinde çalışanlar deste deste gelen paraları elleriyle saymaya kalksalar hem yanlış sayarlar hem de sahte parayı ayırt edemezler. Ayrıca boşa zaman kaybı da yaşarlar. Para sayma makinesi sayesinde hem daha çok iş yapılması için zaman kazanılmakta hem de sahte paraya dikkat edilmektedir.