Yükleniyor... Lütfen Bekleyin...
 Yükleniyor... Lütfen Bekleyin...

BİZDEN HABERLER

 • Para Sayma Makinesi Kullanım Ve Bakım Önerileri

  Para Sayma Makinesi Kullanım Ve Bakım Önerileri

  Para Sayma Makineleri Kullanım Ve Bakım Önerileri
   
  PARA SAYMA MAKİNESİNDE PARALAR NASIL SAYILIR?
   
              Para sayma makinesi sahteciliğin ve dolandırıcılığın artmasını engelleyen teknolojik bir üretimdir. Bu makineler sayesinde piyasaya sahte para sürerek insanları dolandırmaya çalışan kişilerin sürdükleri sahte paraları tespit etmektedir. Bu ürün nasıl kullanılır derseniz, aslında çok zor bir kullanımı yoktur. Para sayma makinesi kurulacak yerdeki bilgisayara kabloları ile bağlanır. Makinedeki fiş prize takılır. Fiş her takıldığı anda para sayma makinesi kendini hazır hale getirebilmek için otomatik olarak çalışır. İçindeki döner mekanizmayı döndürür ve ışıklarını yakar ve söndürür.
   
              Daha sonra kendini hazır hale getirdiğinde ekranda 0 sayısı çıkar. Bu sayı artık makinenin para saymaya hazır olduğunun göstergesidir. Makine hazır hale geldikten sonra sayılacak paralar hazırlanır. Eğer deste şeklinde paraları saymak isterseniz para sayma makinesini tuşlarından ayarlayarak deste moduna getirmelisiniz. Bu şekilde paraları 100 taneden fazla da koysanız makine ilk 100 taneyi saydıktan sonra durur ve sayılan 100 tane banknotu almanız için saymayı durdurur. Siz alana kadar da tekrar çalışmaz. Siz deste parayı aldıktan sonra sayım işlemine devam eder. Eğer deste değil de karışık saymak isterseniz bu moda getirerek sayabilirsiniz. Para sayma makinesinde Dolar ve Euro’da sayabilirsiniz.
   
   PARA SAYMA MAKİNESİ BAKIMI NASIL YAPILIR?
   
              Para sayma makinesi hassas olduğu için bakımının titizlikle yapılması gerekmektedir. Makineyi her 6 ayda bir götürerek güncellemeniz ve bakımını yaptırmanız gerekir. Bunun dışında kendinizde 2-3 günde bir makineyi açarak tozunu almalısınız. Paradaki tozlar makinede birikmektedir.